Ірина Анатоліївна

Web Designer

Graphic designer

Web Developer

Photographer

Freelancer

Ірина Анатоліївна

Web Designer

Graphic designer

Web Developer

Photographer

Freelancer

Блог

Чим веб-дизайнер відрізняється від графічного дизайнера?

Чим веб-дизайнер відрізняється від графічного дизайнера?

Веб-дизайн є динамічним середовищем

Порівняння веб-дизайну і графічного дизайну схоже на порівняння iPad з картиною. Обидва показують гарні візуальні ефекти, але один інтерактивний, а на інший можна просто дивитися.

Графічний дизайн бере свій початок у пресі. Будь то макет журналу або дитяча книга, друковані матеріали, як правило, менш інтерактивні, ніж їх цифрові аналоги. Але вони все ще залежать від художньої збірки зображень, тексту та іншої графіки, щоб розповісти історію або надіслати електронний лист. Там повинні бути потік і логіка навігації по друкованим матеріалам.

Веб-дизайн розділяє ті ж коріння, що і дисципліна візуального дизайну, але основна увага в мережі приділяється тому, як дизайн може створювати досвід, з яким люди можуть взаємодіяти і брати участь, а не просто споживати. Веб-дизайнер може працювати з графічним дизайнером для візуальних елементів, таких як ілюстрації і іконографія, але веб-дизайнер потім з’єднає всі ці частини разом, щоб створити повний інтерактивний дизайн — щось придатне для використання.

І у веб-сайту будуть різні шляхи, за якими користувачі можуть піти — веб-дизайнери повинні переконатися, що користувачі розуміють і можуть досягти своїх цілей. Вони розуміють, як елементи навігації, кнопки заклику до дії та інші інтерактивні елементи направляють, впливають і покращують подорож користувача.

Веб-дизайнери піклуються про час завантаження і розміри файлів

Веб-дизайнери піклуються про ідеї і естетиці, але також і про оптимізацію. Зображення, що рухається графіка, анімація та інші графічні елементи повинні мати гарний вигляд і бути досить легкими, щоб їх можна було швидко завантажувати на всіх пристрою. Тривалий час завантаження призводить до поганого користувача досвіду і високих показників відмов.

Єдиний раз, коли графічні дизайнери можуть піклуватися про розмір файлу, це коли вони намагаються розмістити великий рекламний банер в задній частині свого компактного автомобіля.

У веб-дизайнерів є друкарські бар’єри

Графічні дизайнери можуть використовувати практично будь-який шрифт, не турбуючись про те, як він буде відображатися в остаточному результаті. Веб-дизайнерам, однак, необхідно враховувати, як текст буде відображатися на різних екранах і в різних браузерах.

На щастя, додавання правила @ font-face в CSS дозволяє розширити вибір шрифтів. А такі доповнення, як Adobe Typekit і Google Fonts, дають веб-дизайнерам ширшу палітру типографіки для творчості.