Ірина Анатоліївна

Web Designer

Graphic designer

Web Developer

Photographer

Freelancer

Ірина Анатоліївна

Web Designer

Graphic designer

Web Developer

Photographer

Freelancer

Блог

Психологія кольору і веб-дизайн. Коротко.

Психологія кольору і веб-дизайн. Коротко.

Що таке колірна психологія?

Було проведено мало строгих наукових досліджень психологічних ефектів кольору. Проте, колірна психологія є важливим напрямком брендингу та інших дисциплін дизайну. Більшість досліджень про вплив кольору були зроблені з практичної точки зору і в основному складаються з окремих прикладів і тематичних досліджень окремих компаній і дизайнерів.

Запитай дизайнерів, однак, чи враховують вони психологічний вплив кольору на поведінку людини, і переважна більшість з них підтвердять, що вони це роблять. Пропуск колірної психології — це швидкий спосіб забезпечити поганий користувальницький досвід і знизити коефіцієнт конверсії веб-сайту або програми.

Чому колір впливає на емоції

Чому кольори впливають на те, як люди відчувають себе? Є ряд елементів, які можуть впливати на те, як людина відчуває себе при впливі певного кольору. Одним з важливих чинників є особистий зв’язок з кольором. Якщо, наприклад, улюблена іграшка в дитинстві була синього кольору, то у нього може бути перевагу синьому протягом усього життя. Або, на протилежному кінці спектра, якщо в дитинстві їх збила синя машина, у них може бути сильна негативна емоційна реакція на синій колір.

Однак через універсального людського досвіду можна передбачити, як більшість людей відреагує на той чи інший колір. Наприклад, зелений часто асоціюється з природою і зростанням, тому що більшість людей були свідками вирощування рослин. Синій майже повсюдно заспокоює, тому що він пов’язаний з такими речами, як небо і вода.

Пурпурний колір як і раніше асоціюється з розкішшю через те, що пурпурний був непомірно доріг і рідкісний у багатьох давніх культурах, і тому використовувався тільки королівською сім’єю. По суті, це не природна асоціація, але вона була досить важливою частиною культурного духу часу досить довго, щоб стати частиною людської психіки.